ESTCube-2 teekond kosmosesse

9. oktoobri varahommikul startis satelliit ESTCube-2 Arianespace'i kanderaketi Vega pardal. Praeguste kahtluste põhjal aga ei eraldunudki ESTCube-2 raketi ninas olevast stardikapslist ega jõudnud orbiidile.

Loe lähemalt

Uus stardiaken on selgunud

Teatavasti pidi ESTCube-2 kosmosesse lendama juba selle aasta alguses. Viimaks on meil uudiseid järgmise stardiaja kohta.

Loe lähemalt

Vega C ebaõnnestumine ja selle mõju ESTCube-2 stardile

Eelmise aasta lõpus toimunud Vega C raketi ebaõnnestumine on toonud kaasa ka ESTCube-2 orbiidile mineku edasilükkumise.

loe lisaks

Satelliidi tarkvara edusammud

Oktoobris keskendus tehniline meeskond põhiliselt just satelliidi süsteemitarkvara lõpetamisele. Ees on ootamas veel raadioside testid ja vaakumkambri testid, mida tehakse kõige viimasena.

Loe lähemalt

Esimesed lennuvalmiduse testid

ESTCube-2 lennumudeli integreerimine sai täielikult valmis ja satelliit läbis edukalt oma esimesed lennuvalmiduse testid. 

Loe lähemalt

Uus satelliidi üleandmise tähtaeg ja raketi stardiaken

Satelliidi üleandmise tähtaeg ja orbiidile saatmine lükkusid edasi. Tartu observatooriumis käib satelliidi lennumudeli kokkupanemine ja ees ootavad katsed stardivibratsioonide vastu.

Loe lähemalt

Kosmosefestival

100 km kosmosest

Loe lähemalt

Lennumudeliga alustamine on juba käeulatuses

Viimase kahe kuuga on ESTCube-i tiim satelliidi valmimisele päris lähedale jõudnud ja lennumudeli kokkupanemiseks on praktiliselt kõik vajalikud osad valmis. 

Loe lähemalt

Kosmose kõnepost

Lae üles oma tervitus ja saada see ESTCube-2 pardal kosmosesse!

Loe lähemalt

Raadiosageduste otsingutel

Meie meeskonnal on olnud väga tegus kevad. Enamus tööd on olnud suunatud vajalike dokumentide ja aruannete valmistamiseks ja esitamiseks Arianespace-le, samuti oleme teinud avalduse, et meie satelliidil oleks lubatud suhelda vajalikel raadiosagedustel. 

Loe lähemalt

ESTCube-2 satelliidi start lükkub edasi

ESTCube-2 satelliit on küll peaaegu valmis, kuid esialgu välja kuulutatud üleandmine raketifirmale Arianespace lükkub edasi 14. juunist sügise algusesse. Üleandmise edasilükkamise põhjuseks on peamise lasti, plasmapiduri mooduli, pikenenud tootmisaeg, mis lükkab edasi esimese stardiakna võimaluse.

Loe lähemalt

Satelliidi elektroonika viimased sammud

Viimase kuuga on toimunud arengud nii satelliidi tarkvara kui elektroonikaga – saime kätte materjali kiirside-antennide jaoks, mis võimaldab meil leida parima sobivuse satelliidi ja maajaama vaheliseks suhtlemiseks. Lisaks sellele on valmis saanud veel mõned elektroonika plaadid, mis jäävad nüüd testimist ootama.

Loe lähemalt

ESTCube-2 ühendatakse ainulaadne küberturbesüsteem

Tartu Ülikool ja küberturbeettevõte CybExer Technologies OÜ plaanivad ESTCube-2 juhtimissüsteemi testida küberturvalisuse uurimiseks.

17.03.2022

Loe lähemalt

ESTCube-2 planetaariumis

ESTCube-2 pühendatud planetaariumietendus Ahhaa Teaduskeskuses, Tartus.

26.02 - 6.03.2022

Loe lähemalt

ESTCube-2 Lennuvalmis!

Vaata järele ESTCube-2 satelliidi esmaesitlust 4. jaanuaril, kus tutvustasime ka satelliidi stardiplaane. Video vaaamiseks, kliki  "Vaata!"

Vaata

Satelliidi arendus on lähenemas lõpusirgele!

ESTCube-2 satelliidi arendus on lähenemas lõpusirgele! Meie meeskond on kätte saanud uusima komplekti satelliidi elektroonikat ning nüüd saame ka juba päriselt kosmosesse lendavat satelliiti kokku panema hakata.

(2021, suvi)