Autor: Sirli Sarapuu

Satelliidi elektroonika viimased sammud

ESTCube-i meeskond on viimasel kuul kõvasti vaeva näinud ning valminud on veel mõned elektroonika plaadid, mis ootavad nüüd testimist.

Lisaks peamisele 5 trükkplaadiga (PCB) satelliidi avioonika moodulile, mis asub satelliidi südames, vajame ka spetsiaalset suurt PCB-d iga satelliidi kuue külje jaoks. Küljed ja nende mikroprotsessorid vastutavad päikesepaneelide toitehalduse eest ja satelliidi külgedel asuvate erinevate andurite eest - näiteks päikeseandurid ja magnetomeetrid. Need andmed on vaja koguda, talletada ja edastada peamisele satelliidi pardaarvutile avioonika moodulis ning lisaks on küljepaneelide ülesandeks suhtlemine teaduseksperimentidega, mis satelliidi ühes või teises küljes asuvad.

Peamises pardaarvutis jooksvaid satelliidi asendi määramise algoritme testiti erinevate andurite reaalsete andmetega ka satelliidi pardal.

Trükkplaadil olevad komponendid on väiksed ning nendega tehakse tööd ka mikroskoobi all. Foto: Laila Kaasik
ESTCube insener töötab tarkvara kallal. Foto: Laila Kaasik
 

Samuti oleme tegelenud andmevahetuse parandamisega satelliidi ja maajaama vahel.  Materjal ESTCube-2 kiirside-antennide jaoks on tellitud ja meeskonnale ka  tarnitud. See võimaldab meil toota ja katsetada erinevaid antenni konfiguratsioone, et teha kindlaks, milline on meie kiire kommunikatsiooni-allalingi mooduli jaoks parim sobivus. Ideaalne konfiguratsioon ja antenni sobivus võimaldavad meil vastu võtta kõrge kvaliteediga ja suuri pilte Maast, mis on tehtud orbiidilt.