Autor: Katriin Kristmann

Meediale

Satelliit ESTCube-2 on järeltulija 2013. aastal kosmosesse saadetud Eesti esimesele satelliidile ESTCube-1. ESTCube-1 kosmosesse lend tegi Eestist esmakordselt kosmoseriigi.

ESTCube-2 on kolmeühikuline kuupsatelliit, mida arendavad põhiliselt Tartu Ülikooli tudengid Tartu observatooriumi teadlaste valvsa pilgu all ning nende abiga. ‘Kolmeühikuline’ tähendab kuupsatelliitide kontekstis kolmest 10 x 10 x 10 cm suurusest ja kuni 1.33 kg kaaluvast kuubikust koosnev tervik. See tähendab, et ESTCube-2 satelliit on 30 cm pikk ja kaalub kuni neli kilogrammi. Kogu satelliidi juhtimissüsteemi, platvormi ning eksperimentide integratsiooni on välja arendanud ESTCube-2 tiim, pardal olevad teaduseksperimendid on loodud koostööpartnerite poolt.

ESTCube-2 missiooni eesmärgiks on testida tehnoloogiad, mis aitavad lahendada mitmeid kosmoses tegutsemisega seotud probleeme. Põhiliseks satelliidi pardal olevaks eksperimendiks on Soome Meteoroloogia Instituudi teadlaste poolt loodud plasmapiduri tehnologia katsetamine, mis aitab vähendada Maa madalorbiidile kogunevat kosmoseprügi. Plasmapiduri tehnoloogia on seotud päikesepurjega - tegemist on ühe ja sama seadmega, mida Maa ionosfääris saab kasutada pidurina ja kosmoses, “päikesetuules”, kasutada nö purjena. 


Lisaks plasmapiduri katsele on pardal kaks infrapuna spektris pildistavat kaamerat ning materjalide korrosioonikindluse katse. 

 

ESTCube logo meie igas värvis: ESTCube logo

 

ESTCube’i sotsaalmeedia:

FacebookInstagramLinkedIn

Lisainfo või kommentaaride saamiseks võta palun ühendust:

Sirli Sarapuu, kommunikatsioonijuht

sirli.sarapuu@estcube.eu

+372 5192 3645