27.04.2023

LIITU

Meie kasvav ja arenev ESTCube tiim otsib oma ridadesse nii insenere kui kommunikatsioonispetsialiste. Kui Sind huvitab meie tiimiga liitumine kas inseneeria või kommunikatsiooni valdkonnas, siis täida vorm SIIN ja liitu.

Lähemalt pakutavatest rollidest:

Manussüsteemide programmeerija

Töötaksid otse meie satelliidi püsivaraga, kavandades, arendades, dokumenteerides ja säilitades meie STM32-põhise riistvaraplatvormi koodi.
Tavalise päeva jooksul parandaksid vigu ja kirjutaksid draivereid erinevate alamsüsteemide integraallülituste haldamiseks. Lisaks saaksid luua rakendusloogikat ja jooksutada erinevatel moodulitel ühik/integratsiooni teste.

Näited vajaminevatest oskustest. Ära muretse, kui sa neid kõiki veel ei valda, sest oluline on eelkõige soov õppida:
C, C++, Python
STM32F7, STM32L4, Arduino
FreeRTOS
Make, Git, Linux
SPI, I2C, TTL serial, CAN

Missiooni juhtimissüsteemi arendaja

Aitad luua missiooni juhtimissüsteemi, mis võimaldab meil satelliiti orbiidil juhtida. Missioonijuhtimise arendajad loovad interaktiivsed kuvasid, mis näitavad talletatud informatsiooni missiooni andmebaasidest. Samuti lood teenuseid, mis integreerivad meie missiooni juhtimissüsteemi erinevate satelliidi maajaamadega käskude edastamiseks.
Tavalise päeva jooksul töötaksid missiooniandmetega, dekodeeriksid neid, salvestaksid ja filtreeriksid. Töö tähtis osa on erinevate moodulite loomine, mis näitavad graafiliselt olulist missioonistatistikat nagu aku pinge, vool ja energiatarve teatud aja jooksul. Tegeleksid ka satelliidi ülelendude automatiseerimisega, et operaatorid saaksid tulevasi käske ette seada, et minimeerida inimeste tööd rutiinsete toimingute ajal.

Näited vajaminevatest oskustest:
Javascript, Typescript, Python
Grafana, Graylog, Docker
SQLite, PostgreSQL

Süsteemiadministraator

Selles rollis looksid automatiseerimistööriistu, mis aitavad meie arendajaid kogu nende päeva jooksul. Meie üha suureneva koodibaasi tõttu vajame paremaid tööriistu, mis automaatselt lintivad, kompileerivad ja käitavad erinevaid teste meie koodis. Oleme eriti huvitatud stabiilsest riistvara testimise süsteemist ja meie püsivara profileerimisest. Oma päeva jooksul looksid automatiseerimisskripte ja säilitaksid CI süsteeme ning tegeleksid erinevate töövoogude automatiseerimise ja standardiseerimise uurimisega.

Näited vajaminevatest oskustest:
Bamboo, Docker
Linux, Bash
Ansible, Python
 


 

Kommunikatsioonispetsialist

Kui Sind huvitab aga kommunikatsioon ja kosmose Maale lähemale toomine ja Eesti inimestele tutvustamine, siis loe edasi. Me soovime näidata, et kosmosetehnoloogia ei ole ainult astrofüüsikute pärusmaa, vaid rakendust leiavad pea kõikide valdkondade inimesed. Tegeleme ka ürituste ja kampaaniate korraldamisega, partnersuhete loomise ja hoidmisega, raha kaasamisega, projektide kirjutamisega ja sisu loomisega erinevatele platvormidele.

Millega meie kommunikatsioonispetsialistid tegelevad:

  • Vastutame selle eest, et nii kosmosehuvilised kui ka laiem üldsus teaks, kui ägedaid asju ESTCube’is tehakse.
  • Viime oma jälgijateni jooksvalt uudiseid sotsiaalmeedias.
  • Veendume, et kõige olulisem info saaks meedias kajastatud.
  • Tegeleme pidevalt nii teksti, video kui graafikaga.
  • Korraldame oma tiimile vingeid üritusi, mis aitavad moraali kõrgel hoida.
  • Korraldame ise ja võtame osa üritustest nagu sTARTUp Day ja Kosmosefestival.
  • Kirjutame projekte, et kaasata raha nii kommunikatsiooni- kui muude organisatsiooni tegevuste jaoks.
  • Suhtleme projekti partnerite ja eraettevõtetega, et suurendada koostööd tudengite ja ettevõtluse vahel.
  • Aitame kaasa Eesti universumikaardile viimisel!

Kui sul on soov kaasa aidata või tahad rohkem teada, siis võta ühendust katriin.kristmann@estcube.eu